ריח רע מהפה

סליידר אווריה - פנים חיוך

ריח רע מהפה

רוצה לדעת למה יש לך ריח רע מהפה ומה אפשר לעשות?

במאמר הבא אפרט את הסיבות לריח רע מהפה
וכבר עכשיו חשוב לי להדגיש: מקור הריח הרע בפה הוא לוא דוקא בחלל הפה...
תמונת אווירה משכת שיניים

 

זה נכון שהאשמים העיקריים הם חיידקים בחלל הפה ובחניכיים. כאשר החיידקים בפה מפרקים חלקיקי מזון, הם משחררים כימיקלים שגורמים לריח רע מהפה. כימיקלים אלה נמצאים גם ברוק שלנו ויכולים "לתרום" להיווצרות לריח רע מהפה.

בין סוגי המזונות שעלולים לגרום לריח רע מהפה הם שום, בצל, קארי, אספרגוס וברוקולי. אם אתם אוכלים את סוגי המזון האלה על בסיס קבוע, זה יכול לגרום לנשימה שלכם להריח רע מהרגיל. מעבר לביקור אצל שיננית באופן קבוע ואצל רופא השיניים, ישנן דרכים רבות להילחם בריח רע מהפה. אלו כוללות צחצוח שיניים מספר פעמים ביום, שימוש ב"מגרד לשון" או לעיסת מסטיק ללא סוכר שעשויה למנוע מהחיידקים להצטבר על השיניים והחניכיים. אלו בדרך כלל פתרונות אפקטיביים לטווח הקצר.

אז איך מונעים ריח רע מהפה לטווח הארוך?

האם יש קשר בין צחצוח שיניים לריח רע מהפה? לחלוטין, כן. ריח רע מהפה, המכונה גם "הליטוזיס", הוא תוצאה של הצטברות של חיידקים בפה, וצחצוח שיניים מסיר את חלקיקי המזון והחיידקים מהפה.

בטווח הארוך יותר ועבור תחזוקה נאותה של חלל הפה והחניכיים, יש לכם גם אפשרויות טבעיות שיעזרו לכם.

״פוראוור ברייט״, משחת השיניים Forever המכילה ג׳ל אלוורה ופרופוליס. זו משחת השיניים עם אחוז ג׳ל האלוורה הפעיל הגדול בשוק, ללא סוכר וללא פלואוריד. מצד אחד עם המרכיבים שלה האנטי-בקטריילים היא תורמת לשמירה על השיניים והחניכיים ומצד שני מותירה ריח רענן בחלל הפה. שימוש קבוע בפוראוור ברייט זה צעד אחד במניעת ריח רע מהפה.

פוראוור ברייט פופולרית בכל העולם ולרוב מדורגת בראש רשימות הדירוג של משחות השיניים.

האם יש קשר בין השעות בהן אוכלים לבין ריח רע מהפה?

אכן כן, החיידקים בפה ניזונים מהמזון שאנו אוכלים. כאשר הם מפרקים את המזון, הם משחררים חומצה הנקראת חומצה לקטית, שמייצרת ריח רע מהפה. ככל שעוברות יותר שעות בין האכילה לצחצוח השיניים, כך יש יותר זמן לחיידקים הללו להתרבות ולגרום לריח רע.

האם יש קשר בין תזונה בריאה לריח רע מהפה?

אוקיי, עכשיו הגענו לנושע שעליו היה לי כל כך חשוב לדבר. אומנם ריח רע קשור פעמים רבות לחלל הפה, אך יש סיבות נוספות.

כאשר אנו אוכלים מזונות מסוימים, הם משחררים גזים מהקיבה לפה שלנו, וגזים אלו גורמים לריח רע מהפה.

בחברה המודרנית, התזונה של רבים מתבססת על מזון תעשייתי וכימיקלים ומשפיעות  לרעה על משך תהליך העיכול עד כדי יצירה של מצב בו המזון תוסס במערכת העיכול.

שימוש באלוורה במצבים של ריח רע מהפה

אלוורה הוא צמח ששימש במשך מאות שנים למטרות שונות. הוא שימש כמוצר יופי, בריאות ואפילו כמזון. הזכרתי כבר את משחת השיניים המעולה של Forever אך האם ידעתם שאפשר לשתות אלוורה, וכך להקל על תופעות ריח רע מהפה?  האלוורה מנקה ומשקמת את מערכת העיכול ועוזרת להניע את המזון וכך למנוע תסיסת מזון הגורמת לריח רע .

למידע נוסף על משקאות האלוורה של Forever

שתיית אלוורה בהחלט עשוייה להקל על תופעת הריח הרע מהפה, אך על הדרך היא עושה כל כך הרבה טוב לגוף. הינה מאמר 10 סיבות מדוע כדאי לשתות אלוורה

הקשר בין ניקוי רעלים וריח רע מהפה

לא כולם יודעים על הקשר בין תזונה נכונה לריח רע מהפה, אך פעמים רבות לאחר שאני מספרת על כך לאנשים, פתאום ״נופל האסימון״ ואנשים אומרים שבאמת מרגישים נפיחות בבטן ובעיות עיכול שונות. אין ספק, ומחקרים כבר הוכיחו זאת שג׳ל אלוורה לשתייה יכול להקל, אך ההמלצה שלי היא לעשות ״ריסטרט״ לגוף עם 9 ימים של ניקוי רעלים: C9 היא תוכנית בינלאומית של Forever, הכוללת ערכה לניקוי ולהרזייה על בסיס משקה אלוורה. הערכה מגיעה עם חוברת המפרטת כל צעד ובמקביל אני כאן מלווה אותכם על בסיס יום יומי.

מוזמנים להתקשר לתאום תהליך של ניקוי והרזיה  🙂

 

בלוג החיים הטובים

מעוניינים לשמוע על ההזדמנות העסקית?

דילוג לתוכן