צמח האלוורה

תמונה של שדות אלוורה

צמח האלוורה

היסטוריה של בריאות

אנו לומדים מן הכתובים, שתכונותיו המועילות של צמח האלוורה ידועות כבר מאות בשנים. יתרונותיו וסגולות המרפא שלו ידועים כבר למעלה מ-5000 שנים.
שדות של צמח האלוורה

אלוורה הוא צמח עם הפתעות מרובות, אשר נקרא גם “צמח הקסם” או “המרפא הטבעי”. הוא משגשג באקלים חמים ויבש, ורבים מתייחסים אליו בטעות כקקטוס, אך בעצם הוא בן למשפחת החבצלות. הוא שומר על לחות כאשר צמחים אחרים היו נובלים, תוך שהוא סוגר את נקבוביותיו כדי לא לאבד לחות. יש יותר מ-260 זנים של אלו, אך זן האלו ברבדנסיס מילר, הוא זה אשר היעיל ביותר לאנושות, תודות לתכונות הרפואיות שלו הוא נקרא אלו ורה. VERO בלטינית – אמיתי ולכן, אלוורה – אלו אמיתי.

 

היסטוריה של בריאות

ג׳ורג׳ אברס גילה את קיומו עתיק היומין בשנת 1862, בפפירוס מצרי מ- 1500 לפנה״ס. רופאי יוון ורומא השתמשו בו בהצלחה רבה כעשב מרפא. חוקרים גילו, שגם תרבויות סין והודו העתיקות השתמשו באלוורה. מלכות מצרים השתמשו בו, בחיפושיהן אחר יופי פיסי, ובפיליפינים משתמשים בו ביחד עם חלב, לריפוי דלקת כליות. צמחי אלוורה נזכרים בתנ״ך, והאגדה מספרת, שאלכסנדר הגדול כבש את האי סוקוטרה באוקיאנוס ההודי במטרה להשיג יתרון אסטרטגי, על ידי אספקה של צמחי אלוורה לטיפול בפצעי הקרב של חייליו.

הפיתוח המהיר של מדע הרפואה המתועד בעולם המערבי, וההגירה אל אזורי אקלים פחות נוחים, גרמו לירידת הפופולריות והזמינות של האלוורה, והשימוש בו נפסק כמעט לחלוטין. מעניין לציין, כי השימוש באלוורה היה נפוץ כמקור זמין לריפוי בקרב תושבי מזרח אירופה וארצות חבר העמים לאורך מאות השנים האחרונות והיה נהוג לגדל בבית עציץ עם צמח האלוורה כ״בית מרקחת פרטי״.

 

רלוונטי גם היום

כיום, למרות האפקטיביות הניכרת של טיפול במחלות בעזרת תרופות רפואיות-מערביות, שימוש בתרופות לטווח ארוך גורם לעתים לתופעות לוואי אצל החולים. כתוצאה מכך, צרכנים רבים ואנשי מדע חוזרים לבחון את האפשרות להשתמש ברפואה המסורתית והטבעית, שהוזנחה לאורך השנים. וכך, צמח האלוורה שוב מעורר סקרנות, בגלל האפשרויות המעניינות הטמונות בו וסגנון החיים שלנו.

 

תהליכי ייצוב

הפופולריות הגואה של האלוורה באזורי אקלים שבהם הוא אינו גדל, מתאפשרת רק הודות לתהליך הנקרא “ייצוב”. למשל, אם תפרוס תפוח ותשאיר אותו חשוף לאויר, הפרי ישנה את צבעו במהרה.

כך גם אלוורה. בטבע, הג’ל שבתוך העלה הפנימי מוגן היטב על ידי הקליפה הבשרנית החיצונית, המונעת איבוד נוזלים ומגינה על העלה מהשפעות האטמוספירה. כאשר העלה נחתך, מתחיל תהליך החמצון, ואם אין מונעים את הדבר, הג’ל היקר יאבד את תכונותיו המועילות תוך מספר שעות.

ייצוב, היא השיטה לשמר את הגל במצב זהה למצבו המקורי, מבלי לאבד את פעילותו ויעילותו, כפי שהוא בעלה הרענן על הצמח. ללא הייצוב, מתחיל תהליך של ריקבון, אפילו במצב של קירור או יבוש. לחברת Forever יש מספר פטנטים, המגנים על תהליך הייצוב, וכך עלה בידי החברה לפתח מומחיות בטיפול באלוורה, שאין שנייה לה.

 

תמונה של עלה אלוורה המראה ג'ל שקוף

אנשים שואלים על צמח האלוורה

שדות האלוורה של חברת פוראוור נמצאים בטקסס וברפובליקה הדומיניקנית. החברה משתמשת במשאבות סולאריות ובמערכות של טפטפות כדי לצמצם את השימוש במים לאורך השדות. לאחר שטיפת הצמחים, המים נאספים כדי להשתמש בהם מחדש בשדות. ומקליפות עלי האלוורה מדשנים מחדש את היבולים.

ג'ל אלוורה טבעי ומיוצב – זהו ג'ל שעבר תהליך ייחודי למניעת התחמצנותו, תוך שמירה על כל המרכיבים הפעילים שלו, הוא ג'ל המכיל מרכיבים פעילים, כמו שהם בעלה הטבעי. חשוב להבדיל בין מיץ האלוורה (שאותו ניתן להשיג גם כאבקה לערבוב במים), לבין ג'ל אלוורה עצמו, כפי שהוא קיים בעלה בטבע – שהוא בצבע שקוף. למיץ אלוורה, אין את התכונות הטיפוליות של ג'ל אלוורה והוא משמש בעיקר כמשלשל. אך ג'ל אלוורה מיוצב ופעיל, ללא האלואין, מאזן ומייצב את כל מערכות הגוף, מחזק חיסוני ומטפל בבעיות עור, מגביר עירנות ומסייע בבעיות עיכול רבות.

מעוניינים לשמוע על ההזדמנות העסקית?

דילוג לתוכן